SPORTOVNÍ KLUB MORAVSKÉ BUDĚJOVICE z.s.

Áčko zase prohrálo, béčko otočilo domácí zápas. Dorost doma body ztratil.

21.09.2020 - 08:43

"A" mužstvo se představilo na hřišti ve Velké Bíteši. V utkání s tamější rezervou nevstřelilo branku a prohrálo 1:0. Benfika doma naopak zvítězila. Po zpackané první půli vyběhla do druhého poločasu s touhou změnit vývoj zápasu a to se naší rezervě podařilo na výbornou. Dorost po poločase také prohrával, zápas stejně jako "béčko" otočil, bohužel však v závěru inkasoval a zápas skončil remízou.

Velká Bíteš "B" - SK MB "A"    1:0 (1:0)

Sestava: Dvořák - Mario Premar, Čech, J. Benda, Dušek (67. Kosmák) - Stark, Horecký, Pařízek, P. Benda -  Neubauer (76. Fedra), K. Svoboda

Branka: 11. Jiří Ondrák

SK MB "B" - Radotice    5:3 (1:3)

Sestava: Kyzlink - Šabatka, Michal, Dostál, Povolný - Kodajek, Buďa, Škoda (70. Sláma), Mateo Premar - Černý (46. Busta), Veselý

Branky: 33. (p), 58. (p), Miroslav Buďa, 55., 65., Libor Veselý, 64. Jakub Kodajek

Zápas plný brankových příležitostí začal zhurta a rozhodně nenudil. Již po čtyřech minutách hry zakroutil Mateo Premar střelu těsně mimo šibenici. V 10. minutě byl po přihrávce, věkem ještě dorostence, Kuby Kodajka ve vápně faulován Libor Veselý, ale Mirek Buďa penaltu nedal. O tři minuty později přišel trest. Rychle rozehraný trestný kop na pravé straně umístnil hostující Martin Liška nádherně do vzdálenější šibenice. V 16. minutě vstřelil branku veterán Michal Černý, ale radost mu zmařil zvednutý praporek pro ofsajd. V 19. minutě se do přesného centru Kuby Kodajka opřel Mateo Premar, ale trefil pouze náruč hostujícího brankáře. Ve 23. minutě tak opět platilo nedáš - dostaneš. Martin Liška dostal míč za obranu a v samostatném úniku se nemýlil. O tři minuty na to mohl snížit Mirek Buďa, ale trestný kop mu vyrazil brankář na roh. Ve 29. minutě už to mohlo být o tři branky, ale šanci hostující Michala Tomáš Kyzlink chytil. Ve 33. minutě byl ve vápně faulován, po centru Kuby Kodajka, Pepa Povolný a Mirek Buďa složil opravnou "maturitu" na výbornou - 1:2. O dalších sedm minut později se kopala penalta i na druhé straně. Zbytečný faul Pepy Povolného na Martina Lišku proměnil sám postižený, čímž zkompletoval hattrick.

Po změně stran už existovalo na hřišti pouze domácí družstvo a zápas zaslouženě otočilo. V 50. minutě šla hlavička střídajícího Ondry Busty přesně do míst, kde stál brankář. Hned o pár vteřin poté mířil Mirek Buďa z hranice šestnáctky těsně nad. O minutu později střílel Mirek opět velmi dobře, ale hostující Liška držel svůj tým nad vodou. V 55. minutě už ale přeci jen kapituloval, když Libor Veselý po nedorozumění v hostující obraně levačkou rozvlnil síť. O další tři minuty později měli domácí možnost třetího pokutového kopu v zápase. Při rohovém kopu byl faulován Ondra Busta a exekutor Mirek Buďa penaltu opět proměnil - 3:3. V 61. minutě mohl Mirek zkompletovat hattrick, ale po přiťuknutí Kuby Kodajka mířil těsně vedle. V čtyřiašedesáté minutě přišel definitivní obrat zápasu. Kuba Kodajek korunoval svůj vynikající výkon průnikem do středu hřiště a následnou střelou přesně do vzdálenější šibenice. Za minutu už to bylo o dvě branky. Nedůraz v domácí obraně potrestal Libor Veselý a vstřelil svůj druhý gól v zápase - 5:3. V 82. minutě mohl vstřelit branku také Ondra Busta. Ten si pohrál s domácí obranou, ale v zakončení trefil pouze prostor, kde stál hostující brankář. Poslední šanci utkání měli hosté. Výkop hostujícího brankáře propadl za obranu, ale šutér Martin Liška tentokrát přeloboval jak brankáře tak i branku.

SK MB dorost - Rapotice/Oslavany    4:4 (1:3)

Sestava: K. Haza - T. Nguyen, Kodajek, Premar, Kundrum (90. Novotný) - Fedra, F. Nguyen, Bláha, Kuba (79. Nykrmajer) - O. Haza (66. Kvapil, 89. Hanák), Okoš

Branky: 44. vlastní, 49. Martin Kuba, 72. (p) Ondřej Fedra, 84. Filip Nguyen - 12., 90. Lucie Králíčková, 7. Jonáš Šveiger, 20. Michal Matoušek

Prachbídný výkon celého týmu v první půli odstartovala hrubka Káji Hazy. V 7. minutě propustil lehkou střelu a odstartoval své trápéní v tomto zápase. Ve 12. minutě už to bylo 0:2. To Kája podběhl trestný kop, a míč mu skončil na v síti na vzdálenější tyči. Chvíli na to mohl snížit Mario Premar, ale nedotlačil míč do sítě v závaru po rohovém kopu. Ve 20. minutě si to bohužel Kája "vyžral" až do dna. Lehká střela z hranice vápna mu prolétla mezi rukavicemi a dorostenci náhle prohrávali rozdílem třídy. Že by mohlo být přeci jen lépe naznačil Martin Kuba. Ten ve 40. minutě napálil skákavý míč na hranici šestnáctky téměř dokonale. Jeho dělovka však orazítkovala pouze břevno. Dorostenci se do poločasu snížení nakonec dočkali. Martin Kuba zatáhl míč do vápna, zakončil do brankáře od kterého se míč odrazil do hostujícího obránce, který poslal míč do vlastní sítě - 1:3.

Do druhého poločasu vstoupil náš dorost velmi dobře, a celý druhý poločas diktoval tempo hry. Hned ve 4. minutě druhé půle opět zatáhl míč do vápna Martin Kuba, který opět napálil hostujícího brankáře tak šťastně, že se míč odrazil znovu do Martina a od něj do sítě. Vyrovnání zařídil Ondra Fedra v 72. minutě. Po faulu na unikajícího Pepíka Bláhy si míč postavil na penaltový puntík a nedal brankáři šanci - 3:3. Naprosto zaslouženého otočení zápasu se naši hráči dočkali šest minut před koncem základní hrací doby. Filip Nguyen se dostal k odraženému míči po jednom z mnoha závarů a z blízka poslal míč kolem padajícího brankáře. Tři body dorost však bohužel nakonec nezískal. Ve třetí minutě nastavení kopali hosté téměř z poloviny hřiště trestný kop, který propadl nikým netečovaný až do sítě. Zápas skončil remízou 4:4.