SPORTOVNÍ KLUB MORAVSKÉ BUDĚJOVICE z.s.

"Áčko" se dočkalo výhry, rezerva nestačila na Hrotovice a dorost přivezl všechny body z Třebelovic

14.09.2020 - 09:19

Po výtečném vstupu do zápasu proti favorizovanému Beranovu přišla výrazně horší druhá půle utkání našeho "áčka". Na tři body to našemu prvnímu týmu ale přeci jen stačilo. "Béčko" odehrálo utkání v Hrotovicích, kde nestačilo na domácí tým v poměru čtyři ku jedné. Dorost zvítězil na půdě lídra soutěže. V Třebelovicích vyhrál dva nula a je jako jediný tým v soutěži neokusil v novém ročníku chuť porážky.

SK MB "A" - Velký Beranov    3:2 (2:0)

Sestava: Jelínek – Dušek (66. Premar Mateo), Benda J., Stehlík, Svoboda K. - Stark, Pařízek, Kosmák (73. Svoboda A.), Benda P. – Čech, Kyzlink

Branky: 5., 14. Čech, 60. vlastní - 67., 68. Eliáš

S nulou na kontě bodů nastoupilo naše "áčko" k dalšímu utkání a tentokrát si na svého soupeře v úvodu vyšláplo. Už v páté minutě se ve vápně po přihrávce Pavla Starka uvolnil Honza Čech a zajistil nám vedení. O tři minuty později byl na hranici velkého vápna faulován Tomáš Kyzlink. Sám se postavil k exekuci trestného kopu, ale vysoko přestřelil. Ve 14. minutě po centru Vojty Duška zatáhl balon po lajně Pavel Stark a jeho milimetrový centr před bránu proměnil Honza Čech ve druhou branku. Poté se dostali do šancí i hosté. Havlín však při první přestřelil a druhou zlikvidoval Pýchovi Jarda Jelínek. Deset minut před závěrem poločasu zachytil Tomáš Kyzlink špatný výkop hostujícího brankáře, ale střela z dvaceti metrů minula branku. Z protiútoku zahrozil střelou z úhlu opět Havlín. Jarda Jelínek byl však na místě. Ve 41. minutě nahrálo našim hráčům do karet i vyloučení hostujícího Pýchy za likvidační faul na Libora Stehlíka.

V úvodu druhého poločase musel zachraňovat svoji branku před pohromou Libor Stehlík, když na poslední chvíli ukopl balon před dobíhajícím Wendlem. Po hodině hry rozehrával trestný kop na pravé straně Honza Čech na volného Vojty Duška a jeho centr před branku dopravil do sítě Honza Benda za vydatné pomoci hostujícího P. Kittlera. Na druhé straně zlikvidoval parádním zákrokem Jarda Jelínek tutovku P. Kittlera a následný rychlý protiútok Petra Bendy zakončil Pepa Kosmák pouze střelou do tyče a dorážka Honzy Čecha letěla mimo prázdnou branku. Mohlo být rozhodnuto, ale přišly dvě minuty, kdy hosté zdramatizovali průběh utkání. U všeho byl velkoberanovský záložník Eliáš. Nejdříve krásným volejem skóroval po centru za domácí obranu a o minutu později si naběhl před bránu na centr z pravé strany – 3 : 2. Další šance si ani jedno mužstvo do konce zápasu nevytvořilo a tak náš "A" tým konečně poprvé bodoval.

Hrotovice - SK MB "B"    4:1 (2:0)

Sestava: Kyzlink - Šabatka, J. Benda, Dostál, Mario Premar - Kodajek, P. Benda, Buďa, Mateo Premar (68. Stehlík) - Fedra, Stark

Branky: 40., 67. Votava, 8. Pokorný, 71. Blatný - 88. Buďa

Za početné divácké kulisy a slunečného počasí nastoupila naše rezerva k zápasu na půdě Hrotovic. Proti favorizovanému soupeři mohla v zápase pouze získat, ale bohužel se tak nestalo. Hned v 8. minutě utekl po levé straně rychlík Pokorný a po zasekávačce mířil přesně na přední tyč. Pokorný mohl zvýšit i o deset minut později, ale v samostatném úniku nechal po kličce vyniknout Tomáše Kyzlinka. Vyrovnání měl na kopačce Ondra Fedra. Ten po přihrávce Petra Bendy pelášil sám na domácí svatyni, ale stejně jako v předešlém utkání nenašel na vstřelení branky recept. Domácí šli do poločasu s dvoubrankovým vedením. Votava si naběhl na hranici vápna na přihrávku a střelou na dlouhou nohu mířil přesně na zadní tyč - 2:0. V závěru poločasu znovu utekl Pokorný, ale samostatný únik opět neproměnil.

Vstup do druhého poločasu mělo výrazně lepší naše mužstvo. Bohužel platonický tlak byl zakončován z hranice šestnáctky neefektivně. Snížení měl přeci jen na kopačkách Pavel Stark, ale ve dvou únicích po pravé straně ani jednou neuspěl. Další šanci domácích měl po centru do vápna Petřek. Jeho zakončení však neslavilo úspěch. Na rozdíl třídy zvyšoval Votava v šedesátésedmé minutě, když využil ideálního přiťuknutí Mlejnka na hranici pokutového území a střelou o tyč zápas definitvně rozhodl. O čtyři minuty později zvyšoval na 4:0 v samostatném úniku se štěstím Blatný, který byl v době přihrávky, velmi mírně řečeno, v diskutabilní pozici. Snížit na rozdíl tří branek mohl v samostatném úniku Libor Stehlík, ale levačkou orazítkoval pouze tyčku domácí branky. Vstřeleného gólu se naši hráči přeci jen dočkali. Libor Stehlík byl v dalším samostatném úniku podražen zezadu a pískala se penalta. Tu s přehledem proměnil kapitán Mirek Buďa. Další šance již v zápase nepřišly a naše rezerva tak odjela z Hrotovic s prázdnou.

Třebelovice/Jemnicko - SK MB dorost    0:2 (0:1)

Sestava: Haza - T. Nguyen, Kodajek, Fedra, Okoš, Ledecký, Premar, F. Nguyen, Liška, Kuba, Bláha

Branky: 41. Okoš, 64. Premar