SPORTOVNÍ KLUB MORAVSKÉ BUDĚJOVICE z.s.

SK M. BUDĚJOVICE z.s.

Áčko i Béčko opět bez bodu

15.08.2020 - 17:17

"A" mužstvo doma nestačilo na Přibyslavice, "B" mužstvo prohrálo pouťové utkání v Pyšeli.

SK MB "A" - Přibyslavice    3:4 (2:4)

Sestava: Dvořák - Mario Premar (53. Svoboda), J. Benda, Novotný, Dušek (53. Horecký) - P. Benda, Pařízek, Čech, Kosmák (53. Kyzlink), Stark - Busta (53. Stehlík)

Branky: 10. Kosmák, 30. Stark, 60. Kyzlink - 6. vlastní, 33. Škorpík, 35. Lopatář, 43. Matějek

V 6. minutě vyběhl Ondra Dvořák po dlouhém výkopu hostí a Mario Premar zády k brance trefil hlavou prázdnou branku. V 10. minutě bylo srovnáno, když si Pepa Kosmák při průniku do vápna narazil míč s hostujícím obráncem a sám před brankářem skóroval. Po půlhodině hry chybovala hostující obrana opět a důrazný Ondra Busta uvolnil na pravé straně Pavla Starka, který poslal domácí do vedení. Další branku mohl přidat o chvíli později Peťa Benda, ale ztroskotal na hostujícím Novákovi. Svoji slabou chvilku si vybrala poté i domácí obrana a hosté brankami Škorpíka a Lopatáře opět otočili skóre. Srovnat mohl z trestného kopu Honza Čech, ale jeho střela pouze orazítkovala bližší tyčku. Radovali se tak na druhé straně opět hosté, když Matějek přeloboval vybíhajícího Ondru Dvořáka.

Druhý poločas zahájili lépe hosté, ale šanci Škorpíka zblokovala obrana a chybu Mario Premara při malé domů nepotrestal Uher. Oživení domácí ofenzivy přineslo vystřídání čtyř hráčů a Honza Horecký se hned uvedl krásnou střelou, kterou s námahou vyrazil hostující brankář na roh. Po hodině hry „namazal“ míč ve velkém vápně hostující Roubec Tomášovi Kyzlinkovi, který nepohrdl snížením na rozdíl jediné branky. Vyrovnání měl na kopačce opět Tomáš Kyzlink, ale Novák včasným vyběhnutím jeho střelu zblokoval. Všechny body si tak odvezli šťastnější hosté.

Pyšel - SK MB "B"    3:2 (3:1)

Sestava: Kyzlink - Povolný (64. Mario Premar), J. Benda, Dostál, Šabatka - Mateo Premar, Škoda, Buďa, Sláma (40. Kosmák) - Nedvědický (40. Svoboda), Stehlík

Branky: 14. Dvořák, 23. Oulehla, 25. Hadraba - 13. Stehlík, 68. J. Benda

Pouťové utkání před dvěma stovkami diváků a za doprovodu točících se kolotočů hrála naše rezerva v Pyšeli. Skóre zápasu otevřel kanonýr Libor Stehlík, který po pase za obranu levačkou propálil domácího brankáře. O minutu později však bylo vyrovnáno. Domácí Dvořák bez povšimnutí naší obrany vběhl s míčem do šestnáctky a střelou na zadní tyč srovnal. O necelých deset minut později se k odraženému míči po rohovém kopu dostal Oulehla a nikým neatakován mířil z hranice velkého vápna přesně do šibenice - 2:1. O další dvě minuty později se na vápně nejlépe zorientoval Hadraba a s pomocí teče naší obrany navýšil vedení. Do poločasu mohli naši hráči ještě srovnat. Libor Stehlík ani střídající Pepa Kosmák však svoje samostatné úniky neproměnili.

Druhý poločas se hrál prakticky jen a pouze na polovině Pyšeli, která vyrážela do brejkových situací. Hned v první minutě běžel sám na branku aktivně hrající Tůma, který však svoji šanci neproměnil. V 53. minutě váhal s rozehrávkou Tomáš Kyzlink a míč mu vypíchl domácí útočník, kterého posléze Tomáš za cenu žluté karty a pokutového kopu fauloval. Penaltu však domácí Hadraba neproměnil. I přes velké množství šancí či pološancí se nedařilo našim hráčům snížit. Až v 68. minutě se ze stopera rozběhl Honza Benda a po příhrávce Pepy Kosmáka mířil v pádu přesně pod břevno - 2:3. Z platonického tlaku našich hráčů se postupem času stal tlak trvalý, který však nevedl, i přes velké množství brankových příležitostí, k touženému vyrovnání. Pouťový zápas vyhrála Pyšel, avšak remíza by byla vzhledem k průběhu utkání spravedlivější.