SPORTOVNÍ KLUB MORAVSKÉ BUDĚJOVICE z.s.

SK M. BUDĚJOVICE z.s.

Těsnou prohru Áčka napravila v derby Benfika

07.10.2024 - 12:09

V 10. kole narazilo Áčko na HFK Třebíč, která si především díky zahraničním hráčům odvezla body po těsné výhře 0:1. Benfika zlomila derby s Litohoří ve druhém poločase, kdy poslala na hřiště zkušené hráče, a ti juniorku nasměrovali k další výhře.

SKMB "A" : HFK Třebíč -  0:1 (0:0)

Branky: 54' Litie

Sestava: Rumíšek - Novotný, Benda Jan, Benda Petr, Fedra, Horecký, Neubauer, Pařízek (83' Svoboda), Tržil, Kosmák, Stark (83' Stehlík)

Po prohře v Křížanově se Áčko v dalším kole utkalo s HFK Třebíč, která po sestupu je zkušeným nováčkem soutěže. Oba týmy vstoupily do utkání poměrně aktivně a od samého začátku bylo k vidění několik příležitostí na obou stranách. Z obrovské dálky v úvodu napřáhl záložník hostí Nnadi, jeho dělovka prosvištěla naštěstí jen těsně kolem tyče. Na opačné straně hlavičku Pavla Starka na poslední chvíli zázračným zákrokem vyškrábl mimo tři tyče Beneš. Ve 14. minutě Honza Horecký zkusil překvapit lobem z dálky Beneše, ten ho ovšem dokázal vychytat i po průnikovce od Pepy Kosmáka o pár vteřin později. Ve 21. minutě daleký přímý kop zakroutil Gnonkonde směrem na šibenici, ale i Lukáš Rumíšek pohotově zareagoval. Ve 24. minutě předvedl hostující tým nádhernou kombinaci skoro na jeden dotek po levé straně, zakončující nejlepší střelec soutěže Okoibhole střílel technicky pouze vedle brány. Následovala klidnější pasáž hry, kdy se hrálo hlavně ve středu pole a brankáři si mohli vydechnout. Do kabin tohoto fyzicky náročného utkání se tak šlo za bezbrankového stavu 0:0.

Do druhé půle vstoupil lépe hostující tým z Třebíče. Vytvořil si ihned několik šancí, gólová byla až ta v 54. minutě, kdy průnikovou přihrávku Okoibholeho zakončil do sítě Litie – 0:1. Naši borci se nestihli pořádně z obdržené branky oklepat, hned vzápětí zaskakoval za Rumíška Vlasta Novotný na čáře a naštěstí neinkasovali ani po zakončení Beckhama Okoibholeho. Poté sice vstřelil branku hlavičkou Pavel Stark, ale z ofsajdového postavení. V 73. minutě si obhodil Rumíška Litie, přihrávkou pod sebe vybídl Okoibhola, jenže ten trefil pouze naše obránce před sebou. Na opačné straně Honza Horecký z dálky nahodil míč Benešovi, kterému mokrý míč vypadl z rukavic, jenže skokem za sebe stihl celou situaci zachránit. Budějovické áčko se snažilo zvýšit tlak v poslední desetiminutovce, ale hosté drama nedovolili a těsnou výhru si dokázali pohlídat.

TJ Litohoř : SKMB "B" - 1:3 (0:1)

Branky: 58' Raab - 6' Řepa, 72' Svoboda, 89' Kyzlink

ČK: 45' Pintér

Sestava: Dvořák - Haza Filip, Kodajek, Kudrna, Haza Ondřej (63' Kyzlink), Liška, Svoboda, Benda Petr, Řepa (63' Slabý), Fedra, Kvapil (63' Pařízek)

Do Litohoře přijela naše Benfika tentokrát výjimečně jako hostující mužstvo. Derby s Litohoří načal při absenci Premara kapitán Kamil Svoboda, který z dobré pozice zpoza vápna střílel mimo. V 6. minutě vysunul přihrávkou Kvapil Ondru Fedru na pravé straně a přihrávkou podél branky našel na zadní tyči Marka Řepu, který neměl problém míč usměrnit do sítě - 0:1. V prvním poločase byla Benfika pohyblivější, už ve 12. minutě vznikla po kombinaci 3 na 1 dobrá střelecká pozice pro Svobodu, jenže zkusil přihrát ještě Petru Bendovi, který se již dostal do ofsajdové pozice. Následovala tutovka Kvapila, který spíše ohrozil rohový praporek než bránu Kapinuse. Ve 23. minutě uvolnil Šindelář na vápně kanonýra Kosmáka, jenže ten v rozhodující moment podklouzl. Ihned vzápětí Kapinus dlouhým výkopem vyslal Pintéra, podařilo se mu přelobovat Ondru Dvořáka v bráně, jenže lob skončil nad brankou. Následoval zkrat domácího kapitána Svobody ve 28. minutě, který si mimo míč začal vyřizovat účty s Ondrou Kvapilem a pískala se penalta. Tu na sebe vzal sám faulovaný Ondra Kvapil, jenže se potvrdilo pravidlo, že faulovaný penaltu nekope a pokutový kop neproměnil. Neproměnil ani následnou dorážku, kdy zblízka nastřelil míč jen do tyče. V tento moment tempo utkání opadlo, jenže další zkrat domácích se udál těsně před poločasem, kdy po dvou žlutých kartách za kritiku rozhodčího putoval předčasně do sprch Pintér.

Těsné vedení a hra proti deseti hráčům Benfiku možná lehce uspokojila. Ve druhé půli to bylo domácí mužstvo, které bylo lepším týmem. V 58. minutě vybojoval míč přes Kudrnu domácí Raab a vyrovnal stav - 1:1. Jenže na lavičce seděli zkušení hráči, kteří přišli na plac zvrátit vývoj utkání. V 72. minutě se trefil kapitán Kamil Svoboda a definitivní uklidnění přišlo v poslední minutě, kdy zakončil úspěšně sólo Tomáš Kyzlink. Benfika tak i přes vyrovnaný druhý poločas bere zaslouženě tři body a nadále se překvapivě drží v těsném závěsu na vrchu tabulky.

Další víkend čelí Áčko Brtnici, kde je potřeba naskočit zpět na vlnu, proto se jedná o důležité utkání s nedělním výkopem 15 hodin. Benfika ve stejném čase přivítá doma rezervu FŠ Třebíč. Neděle v Litohoři od 15 hodin.