SPORTOVNÍ KLUB MORAVSKÉ BUDĚJOVICE z.s.

SK M. BUDĚJOVICE z.s.

Výsledky víkendových derby

02.09.2024 - 11:47

Áčko na domácí půdě přivítalo v okresním derby Želetavu., ale brzké vedení si neuhlídalo a Želetava si zaslouženě odvezla všechny body. Benfika díky dvěma brankám Kamila Svobody porazila "candrkáře" na jejich půdě a připsala si druhé vítězství v řadě.

SKMB "A" : Sokol Želetava - 1:4 (1:1)

Branky: 14' Pařízek - 28', 50' Simandl, 64' Poledna, 83' Čurda V.

Sestava: Rumíšek - Premar Mario, Benda Jan, Benda Petr, Stark (83' Řepa), Neubauer, Pařízek (40' Svoboda), Kosmák, Tržil, Kyzlink (84' Němeček), Čech (84' Premar Mateo)

Sobotní odpoledne nabídlo okresní derby hrané v Litohoři mezi Áčkem a Želetavou. Od úvodního hvizdu hráli hosté více na míči, ale náznaky příležitostí si naši obránci pohlídaly. Trpělivost se nám vyplatila již ve 14. minutě, když po krásné kombinaci Pařízek-Kyzlink poslal míč do prázdné brány prvně jmenovaný – 1:0. Hosté přehrávali domácí hlavně ve středu hřiště, ale naše obrana zůstávala i nadále v pozoru. Ve 29. minutě sice zachytil kolmici Petr Benda, jenže odkopem smolně trefil pouze vlastního spoluhráče, míč se odrazil k Simandlovi, který křižnou střelu zleva olízl o tyč a vyrovnal stav utkání na 1:1. Následně likvidoval tvrdou střelu levačkou Poledny Lukáš Rumíšek, a ihned vzápětí na poslední chvíli předskočil Mario Premar ve vápně aktivního Simandla a odehrál na roh. Sérií rohů jsme naštěstí ubránili, a tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu.

Do druhé půle vstoupil naopak lépe náš tým, který se tlačil před bránu Partla. Stejně jako v prvním poločase to ale bylo opačné mužstvo, které skórovalo. V 50. minutě se krásně trefil na stranu brankáře z přímého kopu Simandl – 1:2. I nadále jsme však byli v této pasáži lepším mužstvem, nejprve hlavičkoval Mario Premar do brankáře, poté si Tom Kyzlink seběhl až mezi střídačky na lajnu, míč potáhl po pravém křídle a centrem našel přesně Honzu Čecha, který si míč zpracoval, ale následnou střelu poslal trestuhodně nad. A do třetice vyslal pohledným křižným centrem za obranu Mario Premar Kamila Svobodu, který míč sklepnul na vápno Tomáši Kyzlinkovi. Ten naznačil soupeřům před sebou střelu a míč poslal Jirkovi Tržilovi doleva, ale i on ve výtečné pozici selhal. Neproměňování šancí Budějovic potrestal v 63. minutě Poledna, když obešel brankáře a zakončil do prázdné brány, čímž definitivně položil náš tým – 1:3. Navýšit o dvě minuty později mohl stav Čurda V., jež převzal špatnou přihrávku domácích na půlící čáře a vyvezl míč až k bráně, ale Lukáš Rumíšek se přehodit nenechal. Želetava měla od vstřelené branky utkání pod kontrolou. V 83. minutě přidal pojistku M. Čurda a stanovil konečný výsledek 1:4. Želetava si tak zaslouženě odváží plný počet bodů.

Jaroměřice n. Rokytnou : SKMB "B" - 0:2 (0:1)

Branky: 4', 52' Svoboda

Sestava: Haza Karel - Haza Filip, Premar Mario, Kudrna, Kodajek, Svoboda (83' Jenerál), Premar Mateo, Řepa (67' Diviš), Tržil (46' Pařízek), Fedra, Kvapil (74' Slabý)

Do derby proti "Candrkářům" vkročila správnou nohou naše Benfika, která se hned ve 4. minutě radovala ze vstřelené branky. Kamil Svoboda poslal přihrávku od Ondry Fedry přesně pod břevno – 0:1. Domácímu mužstvu Jaroměřic mohlo být ještě hůře, střelu kapitána Matea Premara zpoza vápna však zastavila v 7. minutě branková konstrukce. Naše juniorka následně zvolnila a utkání propadlo do průměru. Hra postrádala v horkém počasí jakékoliv tempo a obě mužstva kazila i ty nejjednodušší přihrávky. Vysokého postavení domácí obrany využil rychlonohý Ondra Fedra, který se od půlící čáry řítil na domácí bránu, ale Kašparidese nepřekonal. Domácí mužstvo se však v posledních minutách prvního poločasu nadechlo k ofenzívě a zahnalo naši rezervu do vlastního vápna. Nejprve Jaroměřice orazítkovaly naši tyč a díky ofsajdovému postavení nebyla následná dorážka uznána. Ve 42. minutě po rohovém kopu hlavičkoval na malém vápně osamocený Němec, jeho hlavičku ale famózním zákrokem zlikvidoval Karel Haza. První poločas tak nabídl vcelku vyrovnané utkání s jednobrankovým vedením Budějovic.

Po výměně stran to byl opět Kamil Svoboda, který se trefil náramně do levé šibenice – 0:2. Na druhé straně proběhl celou obranou domácí Melán, ale tváří v tvář před brankářem byl opět vychytán Karlem Hazem. Od domácího mužstva to již bylo vše, naše rezerva už kontrolovala míč na svých kopačkách a snažila se dohrát utkání poměrně vklidu, jenže hrubě zahazovala své tutové šance na zvýšení stavu. Vysokého postavení domácí obrany opět využil nespočetněkrát Ondra Fedra, ten nejprve dvakrát selhal a byl vychytán Kašparidesem. Následně přihrávkou vybídl Kubu Kodajka, který netrefil zcela odkrytou bránu. Poté Martin Pařízek centrem našel volného Kamila Svobodu, kterého vychytal pohotový Kašaprides. V poslední desetiminutovce střílel střídající David Diviš nepochopitelně z první přes lapače. I tak dotáhlo naše mužstvo utkání do zdárného konce a slaví důležitou výhru v derby.

V sobotu opět Áčko odehraje utkání doma v Litohoři, soupeřem budou daleké Počítky. Výkop v 16:00 hodin. Benfiku čeká další veledůležité utkání, v neděli o body zabojuje na horké půdě Studence. Výkop v neděli v 16:00 hodin. Našim hráčům přejeme mnoho štěstí.