SPORTOVNÍ KLUB MORAVSKÉ BUDĚJOVICE z.s.

SK M. BUDĚJOVICE z.s.

Áčko zakončilo sezónu vítězně, Benfika remízou

17.06.2024 - 10:10

Naše "A" mužstvo udrželo čisté konto na domácí půdě v posledním utkání s Velkým Beranovem. "B" mužstvo odcestovalo do Mohelna, kde vybojovalo v poklidném utkání s postupujícím týmem bod za jednobrankovou remízu.

SKMB "A" : Velký Beranov - 3:0 (1:0)

Branky: 44' Stark, 50' Svoboda, 74' Benda J.

Sestava: Novák - Čech, Benda Petr, Benda Jan, Fedra, Pařízek (61' Premar Mateo), Neubauer (89' Jenerál), Kosmák, Tržil (61' Kodajek), Svoboda (84' Stehlík), Stark

V úvodu posledního utkání sezóny zatlačilo naše mužstvo soupeře před jeho branku, ale série dvou rohů šanci nakonec nepřinesla. I nadále byli naši hráči aktivnější, chyběla však finální přihrávka. Beranov zahrozil hlavičkou Pokorného po rohu, ale míč těsně minul tyčku. Po půlhodině hry vyslal Kamil Svoboda levačkou do úniku rychlonohého Ondru Fedru, jenže ten se vyběhnutého brankáře nerozhodl obejít, nýbrž míč nastřelil jen do něj. O chvíli později Kamil Svoboda poslal znovu do otevřené obrany ideální balón, jenže tentokrát se Ondrovi Fedrovi nepodařilo lépe zpracovat míč. Ten se nakonec poodrážel k Pavlu Starkovi, který promrhal ideální příležitost vystřelit levačkou. Ani jeho samostatný únik o několik minut později neskončil brankou, ale pouze střelou do ležícího brankáře. Pavel Stark provařil i potřetí, když z malého vápna hlavičkoval nad břevno po skvělém centru Honzy Čecha z levé strany. Jmenovaný se konečně dočkal až minutu před koncem poločasu, kdy k tyči poslal centr Ondry Fedry z pravé strany a vstřelil soupeři branku do šatny – 1:0.

Ve druhé půli čekalo přes stovku diváků na branku pouze pět minut. Pepa Kosmák na půlce protančil s míčem mezi třemi hráči a poslal přihrávku ideálně za obranu Kamilu Svobodovi, který se sice kličkou brankáři zahnal do ostrého úhlu, ale ani tato pozice mu nezabránila ve skórování. Levačkou rozvlnit síť Beranova podruhé – 2:0. Beranov hrozil z rohových kopů, ale nedařilo se jim trefovat prostor mezi třemi tyčemi. Střídající Kuba Kodajek promarnil svoji příležitost, když si v poslední chvíli předkopl míč příliš daleko. V 74. minutě rozehrával Kamil Svoboda trestný kop a našel na zadní tyči přesně hlavičku nabíhajícího kapitána Honzy Bendy – 3:0. V závěru zápasu udržel čisté konto Míra Novák, který vychytal Trnku. Na opačné straně si s dělovkou Pepy Kosmáka poradil Procházka. Naše áčko se tak rozloučilo s ročníkem 2023/24 zaslouženou výhrou a sezónu po zpackaném jaru zakončuje na šesté příčce.

Mohelno : SKMB "B" - 1:1 (1:0)

Branky: 43' Jeřábek - 77' Fedra

Sestava: Haza Karel - Haza Filip, Premar Mario, Kudrna, Haza Ondřej (75' Korniienko), Fedra, Kodajek, Řepa ( 77' Slabý), Tržil, Kvapil (77' Koshovets), Chrásta (46' Premar Mateo)

Naše rezerva nastoupila k poslednímu utkání sezóny v Mohelnu, které mělo již zajištěný postup z druhé příčky do Okresního přeboru. Očekávat se dal zajímavý zápas, ač oběma týmům již o nic vlastně nešlo. V poklidném duchu se nesl první poločas, kdy našemu mužstvu chybělo především zakončení. Až příliš zbrkle kluci nakopávali míče na dvojici Kvapil-Chrásta, a proto mělo navrch ve středu pole domácí mužstvo. Domácí Mohelno vlivem špatné koncovky pořádně neohrozilo branku Káji Hazy, respektive naše obrana Haza-Premar-Kudrna dokázala zavčasu pozastavit protiútoky útočníků. O první změnu skóre se až v 43. minutě postaral Jeřábek, který z dalekonosného přímého kopu obstřelil zeď a míč umístil ideálně k levé tyči - 1:0. Za tohoto stavu, a velmi deštivého počasí, odcházely oba týmy do kabin.

Do druhého poločasu vstoupila obě mužstva daleko aktivněji, vyložené šance domácích však likvidoval dobře chytající Kája Haza. Na promáčeném terénu po silném lijáku bylo obtížné hrát jakýkoliv fotbal, proto první desetiminutovka připomínala spíše bitvu. Postupem času přenesla naše rezerva mnohem větší klid na své kopačky a zpřesnila přihrávky. Zvyšujícím tempem zatlačila na domácí mužstvo a začala sahat po vyrovnávací brance. Přímý kop umístil Mateo Premar na hlavičku Maria Premara, jenže ten o kousíček minul branku. Následně po levém křídle proběhl Jirka Tržil, ale rovněž nezakončil přesně. Vyrovnání se Benfika dočkala až v 77. minutě, kdy Jirka Tržil poslal přesný centr přes celé vápno z levé strany na Ondru Fedru, který míč dotlačil do sítě - 1:1. Příležitost zvrátit utkání na naší stranu měl Mateo Premar, jeho přizemní střelu z odraženého přímého kopu Fedry však domácí brankář vychytal nohama. Ondra Fedra následně vyslal po pravém křídle znovu Matea Premara, ale střílený centr do vápna na Jirku Tržila na poslední chvíli tečoval domácí obránce mimo. Zvrátit utkání na opačné straně měl v posledních minutách na svých kopačkách domácí kapitán, ideální balón za obranu však poslal vnějším nártem zcela mimo tři tyče Káji Hazy. S postupujícím Mohelnem se tak naše Benfika rozloučila jednobrankovou remízou a zakončila sezónu na krásné osmé příčce.

Mateo Premar: "Před klukama smekám klobouček, protože pracovitostí a přístupem jsme posbírali na jaře ČTYŘIADVACET bodů, které v konečném zúčtování znamenají střed tabulky. Každým odehraným utkáním jsem sbíral jako hrající trenér nové postřehy, jež nás posouvali kupředu jako tým. Naším stylem fotbalu jsme se dokázali vyrovnat většině mužstev v soutěži, častokrát nám chybělo jen více zkušenosti a klidu v koncovce. Za celou kabinu rovněž děkuji věrným fanouškům, kteří nad námi po podzimu nezlomili hůl a podporovali nás."

Všem fanouškům děkujeme za podporu v sezóně 2023/2024 a těšíme se v sezóně příští!