SPORTOVNÍ KLUB MORAVSKÉ BUDĚJOVICE z.s.

SK M. BUDĚJOVICE z.s.

Další prohra proti posilněnému béčku Polné, Benfika slaví vytoužený bod

03.06.2024 - 10:31

Na jaře se Áčku herně ani výsledkově nedaří, a proti "divizní" Polné tahalo za kratší konec. Benfika vybojovala bod s rezervou Okříšek, čímž se odlepila definitivně ze spodu tabulky a unikla soupeřům pod sebou.

SKMB "A" : Slavoj Polná "B"- 1:4 (0:3)

Branky: 60' Svoboda - 15', 37' Labaran, 43' Havlíček, 63' Pecina

Sestava: Rumíšek - Čech, Benda Petr, Benda Jan, Kodajek (55' Pařízek), Premar Mario, Kosmák, Neubauer, Tržil (77' Liška), Svoboda (83' Kudrna), Fedra (77' Premar Mateo)

Rezerva Polné, která se nachází na sestupových příčkách, přijela Na Valy v posílené sestavě, což bylo na hřišti jednoznačně vidět. Hosté začali aktivněji a v 15. minutě po trestném kopu Khalida Baby Labarana šli do vedení - 0:1 Hned z protiútoku mohl srovnat Pepa Kosmák, ale jeho slabá střela skončila v náruči hostujícího brankáře. Chvíli na to zakroutil svůj rohový kop do branky Kamil Svoboda, ale brankář zůstal pozorný a střelu vyrazil z prostoru brankoviště. Na druhé straně se individuálně zkoušel prosadit aktivní Labaran, ale jeho pokus zblokoval na roh Honza Benda a další šanci téhož hráče zlikvidoval Lukyn Rumíšek. Po půlhodině hry se k trestnému kopu za velkým vápnem postavil Honza Čech a levačkou ho namířil těsně nad branku. 37. minuta a ve vápně áčka se dostal k míči Labaran, který střelou na vzdálenější tyč navýšil vedení hostů – 0:2. Konečný poločasový výsledek stanovil dvě minuty před koncem nádhernou střelou Lában, kdy z voleje napálil míč do pravé šibenice – 0:3.

Další šanci Labarana, který vyslal jedovatou ránu z prostoru za velkým vápnem v úvodu druhého poločasu, zdárně zlikvidoval Lukáš Rumíšek. Do hry rovněž zasáhl střídající Martin Pařízek. Právě on po hodině hry hlavičkoval do břevna a následnou dorážku poslal do sítě Kamil Svoboda – 1:3. Jenže Ihned v zápětí skóroval, po centru koho jiného než Labarana, Pecina a stanovil tak konečný výsledek utkání – 1:4. Do konce zápasu hosté již kontrolovali míč na svých a hlídali si výsledek. Hráči obou mužstev si vytvořili ještě pár nepříliš výrazných šancí, ale skóre utkání se již nezměnilo. Polná si tak odváží všechny tři body, čímž prohloubila jarní trápení našeho prvního mužstva.

Okříšky "B" : SKMB "B" - 2:2 (0:1)

Branky: 62' Veleba, 69' Dubský - 3', 75' Řepa

Sestava: Haza K. - Kodajek, Premar Mario, Kudrna, Řepa, Premar Mateo, Svoboda (62' Haza F.), Benda J. (Kvapil), Tržil (46' Liška), Nguyen, Fedra

Utkání dvou poměrně mladých rezerv zahájila lépe naše Benfika, když již ve 3. minutě utkání utekl po pravém křídle Mára Řepa a střelou na vzdálenější tyč poslal naše mužstvo do vedení. Zcela vyrovnané utkání nabídlo spousty šancí na obou stranách. Domácí rezervu trápila špatná koncovka mimo tři tyče a samostatný únik po centru Kamila Svobody zazdil na druhé straně Jirka Tržil. V našem vápně šel zbytečně do souboje s Kájem Hazem domácí útočník, naštěstí vše dopadlo dobře, ale určitě měl domácí hráč být potrestán žlutou kartou. Následně zkusil odražený míč dalekonosně vyslat na bránu Honza Benda, ale jen o centimetry minul bránu. Domácí mužstvo hrozilo především z nákopů na křídla, s těmi si naše obrana ale dokázala poradit. Ve 35. minutě vyslal křižným pasem za obranu Kamil Svoboda volného Matea Premara, následně kličkou doprava vystřelil přes obránce, ale jeho přízemní střela orazítkovala jen na tyči. Vyrovnaný první poločas tak skončil jednobrankovým vedením našeho mužstva.

V úvodu druhého poločasu mohl navýšit skóre Filip "Son" Nguyen, jenže vystřelil pouze do soupeřova brankáře. Stovka diváků táhla své mužstvo do protiútoku a po hodině hry levačkou zakroutil míč za háčky levé tyče Káji Hazy domácí Veleba. To domácí nakoplo ještě více, a i když nejprve orazítkovali jen břevno, tak za sedm minut dokázali otočit skóre ve svůj prospěch po brance Dubského – 2:1. Naše Benfika se ovšem nehodlala vzdát a sebrala veškeré síly, aby utkání vyrovnala. To přišlo v 75. minutě, kdy jsme po faulu na Ondru Kvapila rozehrávali přímý kop. Mateo Premar zakroutil míč na malé vápno, kde našel zcela osamělého Marka Řepu a přesnou hlavičkou vsítil svojí druhou branku v utkání – 2:2. Utišit domácí fanoušky mohl v závěru Filip Nguyen, ale v samostatném úniku opět selhal a trefil jen vyběhnutého brankáře. Po vyrovnaném utkání je remíza spravedlivým výsledkem.

Ziskem bodu se Benfika dvě kola před koncem s největší pravděpodobností zachránila a sezónu ukonči nejhůře na 11. místě. V příštím kole hostí rezerva Opatov a áčko čeká v neděli daleká cesta do Rozsoch. Sobotní výkop proti Opatovu je naplánován na 16:30. Přijďte kluky podpořit v posledním domácím utkání.