SPORTOVNÍ KLUB MORAVSKÉ BUDĚJOVICE z.s.

SK M. BUDĚJOVICE z.s.

Prokletí Áčka stále neprolomeno, Benfika slaví

27.05.2024 - 10:42

Jarní trápení našeho Áčka na venkovních hřištích nebylo prolomeno ani v Bohdalově. Mladá Benfika přivítala rezervu Šebkovic a díky střídajícím hráčům utkání zvrátila ve svůj prospěch.

Bohdalov : SKMB "A" - 2:0 (1:0)

Branky: 26' Krčál, 86' Koukal

Sestava: Rumíšek - Novotný, Benda Petr, Benda Jan, Kodajek (46' Řepa), Premar Mario (83' Chrásta), Kosmák, Neubauer, Tržil, Svoboda (87' Premar Mateo), Čech

Včerejší utkání začalo vyrovnaně a do prvních velkých šancí se dostalo naše mužstvo. Nejprve Pepa Kosmák poslal centrem za obranu do samostatného nájezdu Jirku Tržila, kterého však Martinčič skvěle vychytal. Následně vyzkoušel Honza Benda své štěstí, jenže jeho dalekonosná střela jen o centimetry minula pravý horní roh. Martinčič se poté vyznamenal, když vyškrábl z levé šibenice parádní dělovku Kamila Svobody na roh. Poté zapnuli více i domácí a vytěžili z toho první branku ve 26. minutě. Domácí potáhli míč z vlastní poloviny, pak se Krčál uvolnil na hranici velkého vápna a jeho střelu před Rumíškem tečoval Honzík Benda mimo jeho dosah - 1:0. První poločas již další vyložené šance nenabídl.

Hned zkraje druhé půle mohli domácí pojistit své vedení, Boháček běžel na branku, ale byl tísněn našim obráncem a zakončil mimo tři tyče. Poté se v jasné šanci ocitl Chmelař, úplně sám před brankou trefil pouze Lukáše Rumíška, který si tak připsal výborný zákrok. Budějovice hrozily z rohových kopů a dlouhých autů Honzy Bendy, domácí Bohdalov však svojí bojovností se zvládal ubránit. Deset minut před koncem se naší obranou prosóloval Fabík, naštěstí trefil pouze horní tyč. Pět minut před koncem paní rozhodčí přehlídla faul na Marka Řepu, ale z následného protiútoku byl na hranici našeho vápna faulován Koukal. Dotyčný se sám postavil k míči a přidal pojistku - 2:0. Našemu Áčku se ve venkovních zápasech dlouhodobě nedaří a neboduje, což se nezměnilo ani v Bohdalově. Domácí výhrou předskočili naše mužstvo, které se v tabulce propadlo na šestou příčku.

SKMB "B" : Šebkovice "B" - 2:0 (0:0)

Branky: 75' Kundrum, 86' Fedra (pen.)

Sestava: Novák - Kudrna, Premar Mario, Kodajek, Fedra, Benda Jan, Premar Mateo, Neubauer (66' Tržil), Řepa (46' Benda Petr), Nguyen (84' Haza F.), Kvapil (71' Kundrum)

Naše rezerva tentokrát přivítala na svém hřišti soupeře z opačného pólu tabulky, rezervu Šebkovic, která do utkání vstupovala v roli favorita. Již od samého začátku však bylo překvapivě aktivnější naše mladičké mužstvo. První poločas se hrál převážně jen před jednou brankou, i když tlak domácích byl spíše optickým, protože k úplně zásadnímu ohrožení Brady nedošlo. Před brankou selhal Filip Nguyen, Mára Řepa i Benda Jan. Asi největší příležitost mělo v první půli přeci jen Šebkovické mužstvo, kdy se ve 35. minutě odrazil centrovaný míč z levého křídla od spojnice Novákovi branky. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Do úvodu druhé půle vstoupili hosté motivovaněji a dostali pod tlak naši obranu. Ta však pod taktovkou Maria Premara funguje již dlouhodobě perfektně a to se nezměnilo ani v tomto utkání. V 57. minutě byla blízko vstřelení první branky v utkání naše Benfika. Mateo Premar našel křižným pasem na levém křídle Petra Bendu, jež z první nacentroval míč do vápna na Matouše Neubauera, jenže ten míč trestuhodně namířil vysoko nad břevno. Hrstku fanoušků, jež se přesunuli ze sledování hokejového utkání na fotbal, rozjásal až v 75. minutě střídající Matěj Kundrum, který si míč posunul ve vápně a střelou k levé tyči poslal náš tým do zaslouženého vedení. V 85. minutě byl po centru Maria Premara faulován ve vápně střídající Jirka Tržil, Ondra Fedra se štěstím proměnil pokutový kop a pojistil tak další tři body. Mladé mužstvo Budějovické rezervy tak i nadále uniká svým pronásledovatelům ze spodu tabulky a kráčí za záchranou.

Jarní formu Benfiky může odnést v sobotu rezerva Okříšek, která nezvítězila v posledních dvou zápasech. Áčko hostí v neděli 2. 6. rezervu Polné, proto přijďte podpořit naše kluky od 16:30 hod Na Valy.