SPORTOVNÍ KLUB MORAVSKÉ BUDĚJOVICE z.s.

SK M. BUDĚJOVICE z.s.

Remízový víkend obou mužstev

20.05.2024 - 09:22

Áčko v azylu ve druhém poločase zabralo a vybojovalo bod, Benfiku naopak mrzí "sporná" branka z konce utkání v Dukovanech

SKMB "A" : Jamné - 3:3 (1:3)

Branky: 26' Fedra, 46' Stark, 56' Kosmák - 12' Florián, 18' Formáček, 31. Mikeš

Sestava: Rumíšek - Benda Petr, Benda Jan, Čech, Kodajek (78' Kundrum), Premar Mario, Kosmák, Neubauer, Fedra (86. Premar Mateo), Svoboda, Stark

Vlivem souběžné konané akce v Budějovicích se utkání odehrálo na neutrální půdě v Litohoři. S menšími rozměry hřiště oproti našemu "letišti" se áčko téměř celý poločas pralo. Hned ve 12. minutě šlo totiž hostující mužstvo do vedení, kdy naše obrana špatně pokryla na levém křídle Floriána a ten přímo z voleje vymetl šibenici Lukáše Rumíška. Hosté i nadále byli aktivní a už v 18. minutě zvyšoval po centru z levé strany hlavou Formáček - 0:2. Ve 26. minutě se v ojedinělé příležitosti domácích dostal k odraženému míči Ondra Fedra a střelou na bližší tyč snížil na 1:2. Vyrovnání se naše mužstvo mohlo dočkat ihned vzápětí, kdy vápnem proběhl Pepa Kosmák. Jeho přihrávku pod sebe ale Kamil Svoboda nevyužil. A tak když na světelné tabuli běžela 31. minuta, prohnal se s míčem útočnou polovinou Mikeš, míč si navedl na pravačku a namířil ho přesně do pravé šibenice - 1:3.

Do druhé půle vstoupilo naše áčko o mnoho aktivněji, ihned po změně stran potáhl míč po pravém křídle Kuba Kodajek a přízemním centrem našel na malém vápně Pavla Starka - 2:3. Tlak domácích neustával a za aktivitu byli odměněni v 56. minutě, kdy se hlavičkou nemýlil Pepa Kosmák. Obraz hry se pak změnil spíše v boj ve středu pole, plné faulů. Jelikož si ani jeden z týmů už nevytvořil žádnou výraznější příležitost, utkání tak skončilo smírně.

Dukovany "B" : SKMB "B" - 2:2 (1:2)

Branky: 38' Fojtášek, 88' Smyslitel - 37' Svoboda (pen.), 40' Kvapil

Sestava: Haza K. - Novotný, Premar Mario, Kudrna, Kodajek, Premar Mateo, Svoboda (46' Kundrum), Benda J. (46' Haza O.), Fedra, Kvapil, Nguyen

V prvním poločase se domácí rezerva Dukovan snažila více bránit a vyčkávala co ukážou hosté. Naše Benfika byla více na balónu, ale stejně jako domácí si nevytvořila žádné super šance. Za zmínku jen stojí faul na Ondru Kvapila, který ve vápně dostal míč od Filipa Nguyena a při snaze vystřelit byl faulován domácím obráncem. Sudí ovšem situaci viděl jako faul na domácího obránce. Chvíli poté zastavila ránu Kamila Svobody tyč. Už to vypadalo, že do poločasu gól nepadne, ale ve 37. minutě znovu proběhl vápnem Ondra Kvapil a byl opět faulován. Tentokrát sudí již nařídil pokutový kop, který Kamil Svoboda nechytatelně umístil k pravé tyči - 0:1. Hned o minutu později naše obrana zaváhala a nechala po pravé straně individuálně vyniknout Fojtáška, který s míčem proběhl mezi třemi hráči a střelou na bližší tyč vyrovnal na 1:1. Vyrovnaný stav vydržel pouze dvě minuty. Po chybě domácí obrany se Benfika opět dostala do vedení, kdy poprvé míč Kamil Svoboda netrefil, ale napodruhé se o vedoucí branku postaral Ondřej Kvapil -1:2.

Ve druhém poločase se hra o něco vyrovnala, ale obě mužstva si těžko vytvářela výraznější příležitost ke skórování. Domácí Dukovany přiostřili v soubojích a utkání se proměnilo v boj, nad kterým sudí svými špatnými rozhodnutími ztrácel kontrolu. Naše juniorka mohla rozhodnout v náš prospěch kolem 70. minuty, kdy po centru za obranu našel Mateo Premar na křídle Ondru Hazu, jež potáhl míč do vápna, jenže v situaci dva na jednoho se rozhodl nepřihrát Filipu Nguyenovi a trefil pouze brankáře. Jak síly ubývaly, tak se klukům nedařilo držet už tolik míč na svých kopačkách, navíc slibně se rozvíjející příležitosti často zastavoval pomezní a mával ofsajd. V 88. minutě zahrávala rezerva Dukovan rohový kop, na centr si naskočil Smyslitel, a i když míč lízl jeho spoluhráče v ofsajdové pozici na brankové čáře, tak se Dukovany radovaly z vyrovnávací branky. Situace vyeskalovala těsně před koncem utkání, kdy se do potyčky dostal Ondra Haza s Horákem, oba kohouty rozhodčí poslal předčasně do sprch. V posledních vteřinách ještě pronikl levým křídlem Matěj Kundrum a byl hrubě zastaven až na hranici šestnáctky. Přímý kop vzal na sebe kapitán Mateo Premar, pod talkem však namířil míč nad břevno, a tak Benfika vybojovala alespoň bod, který by v konečném zúčtování mohl být velmi cenným.

Áčko čeká v neděli výjezd do Bohdalova, který ztrácí pouhé tři body na naše mužstvo. Benfiku ještě čeká tuhý boj o záchranu, protože mezi posledním Studencem a naší juniorkou je rozdíl pouhé čtyři body. Dokáží kluci potvrdit jarní zlepšenou formu i doma proti rezervě Šebkovic? Utkání Na Valech v sobotu v 16:30 hodin.