SPORTOVNÍ KLUB MORAVSKÉ BUDĚJOVICE z.s.

SK M. BUDĚJOVICE z.s.

Osmé utkání mladších žáků ve zlaté skupině, osmá výhra

21.05.2023 - 22:22

Obě mužstva vstoupila do utkání aktivně, kombinovala a tlačila se do zakončení. Hra byla vyrovnaná, šance se střídaly na obou stranách. První branka padla do naší sítě, když hráč Jemnicka Richard Kvašný unikl po pravé straně, vystřeli na první tyč a míč se od tyčky odrazil do zad brankáře Adama Obrdlíka a skončil v domácí síti, stav 0:1.

Na úvodní branku jsme však dokázali brzy odpovědět, když Patrik Večeřa proběhl středem obrany až před samotného brankaře a z blízka mu nedal šanci, 8. minuta 1:1.

Pak se hra opět přelévala od jedné branky k druhé, náznaky šancí se objevovaly na obou stranách, ale udeřilo až ve 26. minutě, kdy si Pavel Gemidžiev narazil s Kryštofem Drexlerem, a střelou levou nohou do protipohybu brankaře poslal do vedení domácí tým.

Slabší chvilku si vybral brankář domácích Adam Obrdlík na konci poločasu. Hosté kopali rohový kop, který hlavičkoval domácí hráč do výšky a Adam si ho nedokázal chytit, mýč vyrazil jen soupeřovy přímo na kopačku a ten nezaváhal a uklidil ho do sítě. Poločas skončil nerozhodně 2:2.

Ve druhém poločase jsme chtěli zlepšit hru ve středu zálohy, kde jsme přestali hrát a střed hřiště ovládli kluci z Jemnice. Ve 38. minutě Matěj Křivánek zahrával rohový kop, na který si krásně naběhl Viktor Gross a bylo to 3:2 pro domácí. Bohužel hned v zápětí jsme nepohlídali náběh středem hřiště a hostující Jakub Gritsch krásnou střelou na zadní tyčku nedal našemu brankaři žádnou šanci, stav utkání 3:3.

V této části jsme měli o trochu více ze hry, tlačili jsme se do zakončení a branka vysela na vlásku. To se povedlo ve 45. minutě, kdy Verča Kvapilová potáhla míč po pravé straně, nahrála ho Kryštofovi, který vystřelil, brankař míč neudržel a pro Elu už bylo snadné míč vstřelit do branky, 4:3 pro domácí.

Pak jsme se štěstím přežili i několik šancí soupeře, kdy svůj tým podržel brankář Adam Obrdlík a jednou dokonce zazvonila tyčka naší brány. V závěru podtrhl svůj výborný výkon Patrik Večeřa a dvěma brankami definitivně utkání rozhodl, konečný stav utkání 6:3.

Utkání bylo vyrovnané, kluci z Jemnice předvedli velmi dobrý výkon a i s přispěním štěstí jsme na konci utkání dokázali tuto vyrovnanou partii zlomit v naše vítězství. Kluky a holky musím pochválit za bojovnost během celého zápasu a za to, že chtěli zvítězit i když se jim úplně nedařilo. Nakonec se dočkali a užili si vítězný pokřik.

Sestava: Bulíček Vojta, Černá Ela, Drexler Kryštof, Foltýn Michal, Gemidžiev Pavel, Gross Viktor, Jelínek Honza, John Martin, Kavalec Adam, Křivánek Matěj, Kvapilová Veronika, Obrdlík Adam, Vandas Lukáš, Večeřa Patrik

Sepsal: Jirka Kvapil