SPORTOVNÍ KLUB MORAVSKÉ BUDĚJOVICE z.s.

SK M. BUDĚJOVICE z.s.

Áčko bere tři body i pohár pro vítěze

13.06.2022 - 12:27

V posledním zápase sezony přehrálo naše "A" mužstvo celek z Hartvíkovic poměrem 3:0, čímž si zajistilo vítězství v soutěži.

SK MB "A" - Hartvíkovice    3:0 (1:0)

Sestava: Novák - Novotný, Čech, P. Benda - Mario Premar, Neubauer, Kyzlink, Horecký, Mateo Premar - Kosmák, Svoboda

Branky: 11. Neubauer Matouš, 69. Kyzlink Tomáš, 90. Svoboda Kamil

K poslednímu utkání přijela do areálu Na Valech štika jarní části soutěže, celek z Hartvíkovic. První minuty patřily našim fotbalistům, kteří si během úvodních patnácti minut vytvořili několik vyložených příležitostí. Dvě hlavičky Honzy Horeckého po rohových kopech mířili nad, Kamil Svoboda sám před hostujícím brankářem netrefil branku a dobíhajícímu Pepovi Kosmákovi scházely centimetry. V jedenácté minutě vypíchl míč ve středu pole Tomáš Kyzlink a po kombinaci s Pepou Kosmákem našel na zadní tyči úplně volného Matouše Neubauera a ten propálil hrazdu těl na jedničku - 1:0. Po vstřelené brance se hra vyrovnala a Hartvíkovice hrozily především ze standardních situací. Ani jedna z nich však neznamenala pro domácího brankáře Mirka Nováka výraznější nebezpečí. Na druhé straně byl v našem dresu hodně aktivní Mario Premar, ale jeho průniky branku nepřinesly. Druhou tutovku měl krátce před koncem poločasu Kamil Svoboda. Tomu nádherně namazal pod sebe Matouš Neubauer, ale jeho pokus bravurně vyrazil Chalupa.

Druhý poločas naši fotbalisté zůstali hlavami v kabině a Hartvíkovice přebraly iniciativu. Hostující Křivánek se však i přes náznaky šancí do žádné tutové nedostal a jeho snaha pravidelně končila na velkém vápně. Tlak Hartvíkovic skončil paradoxně jejich největší příležitostí a následným vyloučením. Nádherný míč na zadní tyč od Hadraby našel osamoceného Horkého, jenže toho tygřím skokem vychytal Mirek Novák. Chvíli na to dohrál Radim Sýkora nedovoleně Matouše Neubauera a po druhé žluté kartě putoval předčasně do sprch. Přesilovku využili naši plejeři minutu na to. Honza Horecký byl při přebírání přihrávky kousek před velkým vápnem faulován, míče se ve výhodě zmocnil Tomáš Kyzlink a v samostatném úniku poslal míč přesně mezi nohy hostujícího Chalupy - 2:0. Poté se hra odehrávala ve středu pole, kdy naši hráči kontrolovali hru. Na hřiště přišel zkušený Libor Stehlík s Martinem Pařízkem a Hartvíkovice začaly poznávat, proč se body z Budějovic vozily letos tak těžce. Velké hřiště hrálo do karet v přesile hrájícím domácím, kteří zdatně kombinovali ve středu pole a zápas takticky dohrávali s míčem na kopačkách. V devadesáté minutě pak přišla pojistka od toho nejpovolanějšího. Tomáš Kyzlink vyzval českou uličkou ke skórování Kamila Svobody a druhý nejlepší střelec soutěže svým zakončením odstartoval vítězné oslavy - 3:0.

Tomáš Kyzlink: "Prvních dvacet minut jsme hráli skvěle. Bohužel jsme neproměnili tutovky a zápasem se pak zbytečně protrápili. Druhý poločas jsme málem zahodili celou sezonu, když jsme se snad lekli toho, že můžeme vyhrát. Hartvíkovice byly blízko vyrovnání, byly jasně lepší, ale nás opět podržel Mirek Novák. Když jsme dali druhý gól, tak jsme se uklidnili. Všichni jsme pochopili, že už tohle pustit nemůžeme a zápas zkušeně dohráli. Od začátku se od nás očekávalo, že soutěž vyhrajeme, ale životní sezona Myslibořic nám to nedala zadarmo. Klukům patří poděkovat. Stali se týmem, který nepotřebuje mít žádného trenéra a v tom jsou zcela jedineční."