SPORTOVNÍ KLUB MORAVSKÉ BUDĚJOVICE z.s.

SK M. BUDĚJOVICE z.s.

Áčko i benfika za tři body, dorost prohrál s lídrem

23.05.2022 - 08:50

Áčko splnilo povinnost a zvítězilo v Horním Újezdu. Ve větrném duelu nedopustili hráči prvního mužstva žádné překvapení a celé utkání drželi otěže zápasu pevně v rukou. Benfika porazila v přímém souboji o čtvrté místo rezervu Okříšek. V zápase, plném šancí na obou stranách, byla naše juniorka produktivnějším celkem. Dorost nedokázal zvítězit ve Stonařově. Na půdě lídra soutěže prohrál o jednu branku.

Horní Újezd - SK MB "A"    1:6 (0:3)

Sestava: Novák - Novotný, J. Benda, P. Benda - Kyzlink, Horecký, Mateo Premar (75. Stehlík), Neubauer, Kosmák - Svoboda (84. Povolný), Čech (59. Mario Premar)

Branky: 86. Čermák Šimon - 5. Neubauer Matouš, 39. Čech Jan, 42. Čech Jan, 62. Kyzlink Tomáš, 72. Kyzlink Tomáš (pen.), 88. Kyzlink Tomáš

Zápas plný nepřeností začalo lépe naše mužstvo. V páté minutě prostrčil Tomáš Kyzlink balon mezi beky Matouši Neubauerovi a ten otevřel křižnou ranou skóre - 0:1. Poté však tempo a kvalita zápasu výrazně upadlo. Naši hráči měli na nerovném terénu problém s kombinací a kazili jednoduché přihrávky. Domácí si naopak s kombinací hlavu nelámali a spoléhali na Šimona Čermáka, který mohl i vyrovnat. Jeho dva pokusy z hranice šestnácky však minuly prostor mezi třemi tyčemi. Navýšit skóre mohl Tomáš Kyzlink, ale jeho volej po odraženém míči z hranice šestnáctky minul šibenici o centimetry. O dvě branky to mohlo být i po dalším zakončení Matouše Neubauera, ten sice překonal domácího brankáře ale z ofsajdové pozice. Ve 39. minutě se naopak dle rozhodčích vyhnul ofsajdové pozici Honza Čech a z ostrého úhlu dělovkou překvapil gólmana Pavlíka. O tři minuty později Honza zachoval klid a při šanci dva na nikoho naznačil přihrávku a po kličce už před ním zývala pouze odkrytá branka - 0:3.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první. Tempo utkání nebylo nikterak závratné a naši fotbalisté ho odehráli prakticky neustále s míčem na kopačkách. V 62. minutě zatáhl míč po pravé straně Mario Premar, centrem našel ve vápně Kamila Svobodu a toho při zakončení fauloval domácí Pivoňka. Sudí Kalášek chvíli váhal, ale následně za doprovodu píšťalky ukázal na penaltový puntík. Míč si k exekuci postavil Tomáš Kyzlink a nezmýlil se - 0:4. O deset minut později dostal přihrávku na velké vápno od Kamila Svobody Tomáš Kyzlink. Jeho střelu na zadní tyč zblokoval domácí Pivoňka pouze do břevna, odkud se míč dle arbitrů odrazil za brankovou čáru - 0:5. V 86. minutě svoje kvality konečně ukázal i domácí Šimon Čermák. Exjihlavský fotbalista se při jednom z brejků hezky uvolnil a střelou na zadní tyč překonal Mirka Nováka - 1:5. Konečnou podobu skóre měl na starosti opět Tomáš Kyzlink. Toho si za velkým vápnem všiml Matouš Neubauer a Tomáš střelou na zadní tyč uzavřel hattrick - 1:6.

Tomáš Kyzlink: "Na těžkém terénu nám vázla kombinace a vše vypadalo kostrbatě. Hlavně první poločas to bylo od nás hodně nekoukatelné. Zápas jsme však měli pod kontrolou a zaslouženě zvítězili."

SK MB "B" - Okříšky    4:1 (2:0)

Sestava: Dvořák - Povolný (46. Svoboda), Stehlík, Szabó, Šabatka (46. Mateo Premar), Mario Premar, Buďa, Škoda, Fedra (88. Jenerál), Kabashaj (65. Nedvědický), Michal

Branky: 34. Michal Tomáš, 37. Fedra Ondřej, 77. Nedvědický Ondřej, 80. Nedvědický Ondřej - 46. Bulant Viktor

V souboji rezerv byla aktivnější ta hostující, jenže branky dávala ta domácí. Hned v první minutě byl na zadní tyči úplně volný hostující Mašek, ale hlavou minul odkrytou branku. V 5. minutě se zaskvěl Ondra Dvořák, když lapil samostatný únik Viktora Bulanta.Poté se na vážnější šanci čekalo, prim totiž hrály v této fázi zápasu obrany a zejména stopeři obou mužstev, kteří zodpovědně čistili prostory před oběma brankami. Skóre se měnilo až ve 34. minutě kdy dostal přihrávku Ondra Fedra. Jeho zblokovaná střela skončila na kopačkách Tomáše Michala a ten měl jednoduchou pozici - 1:0. Hned o minutu mohlo být vyrovnáno, jenže Viktor Bulant tváří v tvář s Ondrou Dvořákem napálil ve své další tutovce pouze tyč. Trest přišel ve 37. minutě. Ruda Szabó našel balonem za obranu Ondru Fedru a ten propálil Trnku - 2:0.

Druhý poločas začaly Okříšky stejně jako ten první. Viktor Bulant však tentokrát v první minutě druhé pětačtyřicetiminutovky svoji šanci proměnil a snížil na rozdíl jedné branky. Benfika Okříšek se hnala za vyrovnáním, ale žádnou tutovku se jí vytvořit nepodařilo. V době největšího tlaku hostí sáhli domácí ke střídání, když na hřiště přišel Ondra Nedvědický. Ten téměř hned po svém příchodu chytře kombinoval s Tomášem Michalem, který však zakončoval do brankáře. V 77. minutě si dva veteráni role vyměnili. Tomáš Michal našel Ondru Nedvědického úplně volného na penaltovém puntíku a Ondra zachoval klid - 3:1. Poslední hřebíček do pomyslné rakve Okříšek zatloukl Ondra za další tři minuty. Trumf trenéra Antonína Hanka si naskočil na přesný centr Kamila Svobody a hlavou poslal míč pověstným angličanem za záda Matěje Trnky - 4:1. Poslední šanci v zápase měl opět Ondra Nedvědický. Jeho pokus o hattrick mu však výtečným zákrokem překazil hostující brankář.

Brtnice/Stonařov - SK MB dorost    2:1 (1:0)

Sestava: Rumíšek - T. Nguyen, O. Haza, Kundrum (49. Kvapil), F. Haza, Ledecký, Liška, Řepa (73. Hanák), F. Nguyen, Fedra, Kodajek

Branky: 58. Nikrmajer Jaroslav, 69. Surán Lukáš - 13. Fedra Ondřej