SPORTOVNÍ KLUB MORAVSKÉ BUDĚJOVICE z.s.

SK M. BUDĚJOVICE z.s.

Áčko přehrálo Koněšín, benfika prohrála a dorost zvítězil

16.05.2022 - 15:37

Slunečné počasí doprovázelo fotbalový víkend v areálu Na Valech. Sobotní odpoledne patřilo dorostu a "áčku". Oba týmy zvítězily a navíc neinkasovaly branku. Nedělní odpoledne pro změnu patřilo benfice. Ta přivítala adepta na postup, Předín. Bohužel ji v utkání nebylo přáno a prohrála 0:3.

SK MB "A" - Koněšín    5:0 (0:0)

Sestava: Novák - P. Benda, J. Benda, Kodajek - Neubauer, Pařízek, Kyzlink, Mateo Premar, Mario Premar (73. Fedra) - Svoboda (69. F. Nguyen), Čech (46. Novotný)

Branky: 50. Kyzlink Tomáš, 83. Fedra Ondřej, 85. Kyzlink Tomáš, 88. Fedra Ondřej, 90. Nguyen Filip

Od první minuty byl obrázek po celý zápas stejný. Hostující Koněšín spoléhal na urputnou obranu a v útoku hrajícího Čermáka, který svojí rychlostí a tvrdostí zkoušel zavařit naší obraně. Celý zápas však Koněšín nezaznamenal jedinou střelu na bránu a celé utkání se odehrávalo na jeho polovině. Velké šance však z platonického tlaku našich fotbalistů nepřicházely. V 15. minutě pálil zpoza vápna nebezpečně Tomáš Kyzlink, ale Macháček byl připraven. Oba hráči si souboj zopakovali o dalších pět minut později. Matouš Neubauer rozehrál přímý kop na krátko a Tomáš Kyzlink střelou na bližší tyč donutil Macháčka míč vyrazit na roh. Ve 23. minutě dostal ve vápně nabito Tomáš Kyzlink, který byl po svém zakončení atakován Meczlem. Pískal se však k nepochopení všech přítomných útočný faul Tomáše. Ve 27. minutě se na hranici pokutového území zbavil svého strážce Honza Čech, ale branku minul. Ve 32. minutě měl na noze další šanci Tomáš Kyzlink. Ten po akci Matouše Neubauera a přihrávajícího Kamila Svobody mířil přesně do míst, kde stál připravený Macháček. Ve 38. minutě našel na zadní tyči Tomáš Kyzlink Maria Premara, ten hlavou branku minul.

Druhý poločas pokračoval bezzubý tlak našich hráčů, kteří sice v zápase drželi míč prakticky celý zápas, ale branku ne a ne vstřelit. V 50. minutě se síť konečně za Macháčkem zatřepala. Matouš Neubauer našel na zadní tyči úplně volného Tomáše Kyzlinka a ten se hlavou tentokrát nemýlil - 1:0. Kdo očekával odstartování kanonády a ukončení trápení byl na omylu. Tomáš Kyzlink sice v 63. minutě po dělovce Martina Pařízka doklepl vyražený míč do sítě, ale mával a pískal se ofsajd. V 72. minutě přišel další diskutabilní moment. Tomáš Kyzlink si ve vápně obhodil Šibůrka, ten ho zastavil nedovoleně ale sudí Krejča opět neměl odvahu odpískat penaltu. Na další vstřelenou branku se tedy čekalo až do 83. minuty. Ondra Fedra zatáhl míč po straně, přihrál pod sebe Matoušovi Neubauerovi, ten přiťukl Tomáši Kyzlinkovi, který pálil z hranici penalty pouze do Macháčka. Míč se však odrazil opět k Ondrovi Fedrovi a ten dal konečně zápasu pojistku - 2:0. O dvě minuty později vybídl ke skórování Tomáše Kyzlinka jeho dvorní nahravač Matouš Neubauer a Tomáš podél Macháčka zvýšil na rozdíl tří branek - 3:0. V 88. minutě krásným pasem za obranu našel Vlasta Novotný rozeběhnutého Ondru Fedru a ten v samostatném úniku zachoval klid - 4:0. Tečku za utkáním udělal další dorostenec Filip Nguyen. Ten měl v poslední minutě řádné hrací doby jednoduchou práci, když ho před prázdnou brankou našel kapitán Martin Pařízek - 5:0

Tomáš Kyzlink: "Soupeř přijel bránit a jednou utéct čemuž logicky uzpůsobil i taktiku. Všechny naše akce, prakticky celý zápas kromě poslední desetiminutovky, končily na vápně soupeře nebo v přehuštěné šestnáctce. Jako již tradičně nám v zápase chyběl pohyb zejména od útočníků a proto jsme měli problém překonat tvrz Koněšína. Utrápené vítězství."

SK MB "B" - Předín    0:3 (0:1)

Sestava: Dvořák - Povolný, Stehlík, J. Benda, Szabó, Šabatka, Mateo Premar (60. Svoboda), Buďa, Škoda, Fedra, Kabashaj (46. Kodajek)

Branky: 7. Hekrle Vojtěch, 80. Vrbka Ondřej, 81. Vrbka Ondřej

Šlágr kola začal lépe hostující Předín a celý poločas byl na hřišti lepším celkem. V sedmé minutě také otevřel skóre zápasu, když se trefil Hekrle. Náskok mohli hosté navýšit ještě nejméně třikrát, ale svoje šance neproměnili. Domácí benfika tahala za kratší konec provazu a v průběhu prvního poločasu si nevypracovala žádnou příležitost, kterou by změnila obrázek hry.

Druhý poločas naopak nabídl převahu našich hráčů a dvacet minut sahali po vyrovnání. Bohužel efektivita byla v neděli problémem obou celků. Zápas definitivně rozhodly dvě slepené branky Ondřeje Vrbky po osmdesáti, respektive jednaosmedesáti minutách hry.

SK MB dorost - Dukovany    4:0 (3:0)

Sestava: Rumíšek - T. Nguyen, O. Haza (65. Boudný), Kundrum, F. Haza, Ledecký, Liška, Řepa (82. K. Haza), F. Nguyen (46. Kvapil), Frič (65. Hanák), Fedra (46. Kuba)

Branky: 2. Fedra Ondřej, 22. Řepa Marek, 24. Ledecký Roman, 82. Hanák Ondřej