SPORTOVNÍ KLUB MORAVSKÉ BUDĚJOVICE z.s.

SK M. BUDĚJOVICE z.s.

Starším žákům se na jaře nedaří

12.05.2022 - 10:21

Naše družstvo starších žáků, pod vedením M. Lapeše a bratří Premarů, stále čeká na první jarní výhru. Z pěti odehraných zápasů získali pouhé dva body. Mužstvo je převážně tvořeno z hráčů, kteří ročníkem stále ještě patří do kategorie žáků mladších. Tato sezona je tak pro řadu z nich křest ohněm.

Ještě před začátkem jarní části soutěže se tým zúčastnil přípravného turnaje v Jevišovicích. Zde soupeřili s 10 družstvy z Třebíčska a Znojemska. Přípravný turnaj se vyvedl a škoda, že v konečné fázi došly dětem síly. Starší žáci obsadili celkové 3. místo a náše jednička Lukáš Rumíšek byl vyhlášen nejlepším brankářem celého turnaje.

Do mistrovských utkání však tým nevstoupil nejlépe a herně nenavázal na přípravu. Výsledkem byly dvě vysoké prohry, v prvním utkání obdrželi 7 branek od Podhorácka, následně v dalším 6 branek od lídra tabulky, Hrotovic. Hrotovický tým vstřelil rychlou branku, poté se naše mužstvo dostalo zpět do hry, jenže je potopil sporný výrok mladého rozhodčího, který odpískal penaltu za odehrání rukou ve vápně. Nutno podotknout, že podobných momentů bylo v zápase nespočet! Píšťalka však dále zůstávala němá. Hrotovice penaltu proměnili a odstartovali tak sprchu dalších gólů.

SK MB "starší žáci" 1:7 Podhorácko/Domamil

Branky: Němeček - Soukup 3, Bém 2, Blaško, Špinka

Hrotovice 6:0 SK MB "starší žáci"

Branky: Ludvík 5, Hadraba

V dalších zápasech se hra mužstva zvedla a tým tak opět začal předvádět krásné akce, kterými zatápěl soupeřovým obranám. V odloženém zápase s Jemnickem vybojovali starší žáci plichtu, když v poslední minutě dotlačil Patrik Slabý míč do soupeřovi sítě. První branku našeho družstva vstřelil brankář Lukáš Rumíšek, který z nepřímého kopu z půlící čáry vyslal střelu na domácího brankáře, ten míč stečoval a branka tak byla uznána. Lukáš Rumíšek pravidelně drží náš tým nad vodou, v každém utkání vždy "chytne něco navíc". Odměnou jeho skvělým výkonům jsou starty mezi třemi tyčemi dorosteneckého týmu. V následujícím zápase proti Březníku naši starší žáci selhali v koncovce. Prakticky celý první poločas se odehrál na soupeřově polovině, nejprve Šimon Nečesal dvakrát neproměnil samostatný únik, stejně jako Honza Němeček. V poslední pětiminutovce prvního poločasu naše obrana nezachytila náběh soupeřova útočníka z vlastní poloviny a ten se tváří v tvář Lukáši Rumíškovi nemýlil - 0:1. Vteřinu před koncem však dokázal vrátit nerozhodný stav svojí střelou Tomáš Kašík. Druhý poločas se odehrával prakticky ve stejném duchu. Naše družstvo si vytvářelo jednu brankovou příležitost za druhou, ovšem míč za záda skvěle chytajícího brankáře hostů nedostaly. Ten vychytal několik samostatných úniků, Honza Němeček promarnil řadu šancí, stejně tak Jáchym Okoš nebo Ondřej Šplíchal.

Jemnicko 2:2 SK MB "starší žáci"

Branky: Seitl 2 - Rumíšek, Slabý

SK MB "starší žáci" 1:1 Březník

Branky: Kašík - Koubek

Dosavadní poslední zápas odehráli starší žáci v Čáslavicích. I přes řadu vytvořených šancí převážně po křídlech se mužstvu nepodařilo vstřelit branku, naopak 3x inkasovali.

Čáslavice 3:0 SK MB "starší žáci"

Branky: Brychta 2, Matoušek

Sestava: Rumíšek - Šplíchal L., Nečesal, Vydrová, Chrásta, Němeček, Slabý, Okoš, Okošová, Prokeš, Šabatková, Kašík, Šplíchal O., Lukš