SPORTOVNÍ KLUB MORAVSKÉ BUDĚJOVICE z.s.

SK M. BUDĚJOVICE z.s.

Áčko remizovalo, týmy benfiky i dorostu zvítězily

11.05.2022 - 13:01

První mužstvo nastoupilo ve šlágru kola ve Vladislavi. V zápase druhého se třetím se body dělily i přes řadu příležitostí na obou stranách. Benfika v pohodě zvládla svůj duel s Radoticemi, dorost přehrál Rapotice především díky hattricku Filipa Nguyena.

Vladislav - SK MB "A"    2:2 (1:0)

Sestava: Novák - Novotný, J. Benda, Čech - Kosmák (61. Dušek), Horecký, Pařízek, Neubauer (86. Mateo Premar), Mario Premar (61. F. Nguyen), P. Benda (61. Svoboda), Kyzlink

Branky: 38. Nováček František, 55. Macek František - 51. Horecký Jan, 68. Horecký Jan

Šlágr kola nejvyšší okresní soutěže nabídl nezaujatému divákovi zajímavou podívanou. O šance v utkání nebyla nouze. Tu první, v páté minutě, měl na kopačkách Tomáš Kyzlink. Tomu do vápna přiťukl Honza Horecký, ale Tomášova zblokovaná střela skončil na nohách brankáře Otruby. Vladislav odpověděl obratem, ale radost domácího Vyletěla výtečným zákrokem zkazil Mirek Novák. Potom měl tutovku na noze Matouš Neubauer, ale z hranice penalty opět mířil přesně do noh domácího brankáře. Stejně jako v prvním případě kontrovala Vladislav okamžitě. Domácí kapitán Krátký však po centru Vyletěla v tutovce selhal. Poté domácí Krátký v další obrovské příležitosti hlavičkoval pouze do břevna a dorážka mířila nad branku. Po hezkém přenesení hry se dostal ke střele z úhlu Petr Benda, ale Otruba míč vyrazil nad sebe. Po vyrovnaných dvaceti minutách začala hrát prim Vladislav. Skóre zápasu se poprvé měnilo ve 38. minutě a nutno říct, že zcela zaslouženě. Po závaru před naší brankou se nejlépe zorientoval Nováček a do odkryté branky otevřel gólové statistiky. Vladislav se snažila ještě do poločasu skóre navýšit, ale nebylo ji souzeno.

Druhý poločas začal přesně tak jako první skončil. Vladislav byla lepší a snažila se zápas zlomit na svoji stranu, její příležitosti však zůstaly nevyužity. To naše mužstvo z jedinečné šance vyrovnalo. Trestný kop Matouše Neubauera poslal s pomocí teče domácího obránce do protipohybu Otruby hlavou Honza Horecký. Čtyři minuty na to se opět zaslouženě dočkala domácí Vladislav. Domácí kapitán Krátký vypíchl skluzem míč před Mirkem Novákem a Macek měl odkrytou branku - 2:1. Šanci ihned vyrovnat měl Mario Premar, který si naběhl na dlouhý míč za obranu a protlačil míč mezi nohama Otruby. Míč však skončil na tyči. Po hodině hry přišlo k trojtému střídaní v našem týmu, obraz hry se začal náhle měnit a odměnou byla vyrovnávající branka Honzy Horeckého. Martin Pařízek obešel v 68. minutě tři protihráče, přiťukl Honzovi na vápno a ten se trefil nádherně s pomocí vzdálenější tyče - 2:2. Vladislav hrozila celý zápas pouze nakopávanými míči na silného Vyletěla a velmi rychlého Petze, který přišel do hry po sedmdesáti minutách. Přesto největší šance již přicházely na naší straně. Samostatný únik Martina Pařízka po přihrávce Tomáše Kyzlinka však skončil mimo branku. V 75. minutě mohl misky vah na naši stranu převážit Kamil Svoboda. Tomu ve vápně přiťukl Vojta Dušek, ale zcela osamocený Kamil bohužel nevyzrál na výtečně chytajícího Otruby. Další břevno orazítkoval domácí Veleba křižnou střelou v 80. minutě. Poté se hrál už pouze vabank a oba týmy chtěly vyhrát. Závěrečné minuty však branku nepřinesly a před téměř třemi stovkami diváků body se dělily.

Tomáš Kyzlink: "Prvních dvacet minut se hrál podle mě vyrovnaný fotbal a šance byly na obou stranách. Poté jsme ale úplně odešli. Vůbec nám nefungoval střed zálohy a neměli jsme jeden odražený míč od čehož pramenila převaha Vladislavi, které stačilo pouze kopat za obranu. Probudili jsme se až v 60. minutě, kdy jsme do toho radikálněji sáhli a trošku jsme to přeskupili. Ačkoliv jsme byli prakticky většinu zápasu horším týmem, tak největší tutovky jsme měli v závěru my a mohli jsme si odvézt tři body. Takový hurá fotbal, kdy oba týmy chtěly vyhrát a odmítaly se smířit s dělbou bodů jsem hrál naposled snad v žákách. Mohlo to klidně skončit 5:5 a nikdo by se nedivil."

SK MB "B" - Radotice    4:1 (2:0)

Sestava: Dvořák - Povolný, Buďa, Škoda, Kabashaj (64. Kodajek), Mateo Premar, Šabatka, Szabó, Fedra (56. Nedvědický), Stehlík, Michal

Branky: 4. Buďa Miroslav, 22. Povolný Josef, 46. Michal Tomáš, 59. Buďa Miroslav - 81. Nevěčný Jan

Hned od první minuty zápasu bylo patrné kdo bude tahat za delší konec provazu. Ve 4. minutě se také poprvé měnilo skóre, Ondra Fedra zpětnou přihrávkou našel Mirka Buďu, a ten z velkého vápna otevřel stav utkání. V desáté minutě utekl míč v dobré pozici Astritovi Kabashajovi po trestném kopu Zdeňka Škody. Hned o minutu na to vysunul veterán Tomáš Michal mladíka Ondru Fedru, ale ten na vzdálenější tyč nemířil přesně. O další tři minuty na to Ondra přestřelil z malého vápna branku, když ho ke skórování vybídl Astrit Kabashaj. V 17. minutě byl Ondra v další dobré příležitosti, ale hostující obrana jeho střelu z úrovně penaltového puntíku zblokovala na roh. Pár chvil na to Astrit Kabashaj napálil spojnici břevna a tyče po jednom z mnoha rohů Zdeňka Škody. Ve 22. minutě se diváci dočkali další branky. Trestný kop si postavil Mirek Buďa, který donutil svoji střelou hostující brankáře pouze míč vyrazit k úplně volnému Pepovi Povolnému - 2:0. První střela hostí přišla ve 27. minutě, ale Habych střílel vedle. Na branku Radotic se od této chvíle valil jeden útok za druhým. Všem akcím však chybělo to hlavní, gólové zakončení. Ve 29. minutě neudržel další střelu Mirka Buďi hostující brankář, ale Pepa Povolný měl tentokrát k míči daleko. Ve 33. minutě průnik Ondry Fedry zablokoval vracející se Habych. O tři minuty později minelu hostující Kapinuse naši hráči opet nepotrestali. Pak měl dvě tutovky Tomáš Michal. Nejprve jeho hlavičkový pokus vytáhl hostující gólman na roh a o dvě minuty později Tomáš netrefil prázdnou branku. Koncert spálených šancí uzavřel pro první poločas Ondra Fedra, který v samostatném úníku pár minut před vypršením řádné hrací doby napálil pouze brankáře.

V první minutě druhé půle se konečně trefil Tomáš Michal. Trestný kop Zdeňka Škody tečoval z bezprostřední blízkosti mimo dosah brankáře - 3:0. V 54. minutě další minelu hostujícího celku nepotrestal Pepa Povolný, který z malého vápna trefil pouze brankáře. V 59. minutě se dostal ke své oblíbené střele Mirek Buďa a zpoza velkého vápna se trefil přesně k tyči - 4:1. Poté mohli diváci opět sledovat zahazování tutovek v podání naší juniorky. 64. minuta - tutovku Pepy Povolného zablokoval na poslední chvíli Sevelda. 69. minuta - střelu Mateo Premara vyrazil brankář na roh. 74. minuta - Tomáš Michal v dobré pozici na hranici šestnáctky vysoko přestřelil. 75. minuta - střídající Kuba Kodajek z úhlu trefil pouze boční síť. 79. minuta - agilní Pepa Povolný z velkého vápna minul šibenici. V 81. minutě se z ničeho nic branky dočkali i hosté. Trestný kop Tobolky propadl za obranu a skončil přesně na noze volného Nevěčného - 4:1. V 86. minutě měl poslední šanci zápasu náš kapitán Zdeněk Škoda. Jeho technickou střelu do šibenice však bravurně vyrazil Kapinus mimo tři tyče.

Rapotice/Oslavany - SK MB dorost    1:3 (1:2)

Sestava: Rumíšek - T. Nguyen, O. Haza, Kundrum (75. Boudný), F. Haza (46. Frič), Kodajek, Řepa (60. Kvapil), Liška, Ledecký, F. Nguyen (75. K. Haza), Fedra

Branky: 42. Šauer Přemysl - 14. Nguyen Filip, 32. Nguyen Filip, 70. Nguyen Filip (pen.)