SPORTOVNÍ KLUB MORAVSKÉ BUDĚJOVICE z.s.

SK M. BUDĚJOVICE z.s.

Devítibodový víkend

25.04.2022 - 09:49

Všechna tři nejstarší družstva vyhrála. Dorost nedal šanci Novým Syrovicím ač hrál celý druhý poločas bez vyloučeného Ondry Fedry. Benfika potvrdila roli favorita a přestřílela rezervu Kout. V zápase zvítězila poměrem sedm ku pěti a upevnila si pátou příčku v tabulce. Áčko zvládlo zápas v Chlístově, kde překvapivě hladce zvítězilo čtyři nula.

Slavia Chlístov - SK MB "A"    0:4 (0:3)

Sestava: Novák - Novotný, J. Benda, Čech - Mario Premar, Horecký, Pařízek, Neubauer, Dušek (72. P. Benda) - Kyzlink, Nguyen (83. Mateo Premar)

Branky: 25. Kyzlink Tomáš, 29. Dušek Vojtěch, 30. Horecký Jan, 83. Čech Jan

První mužstvo vstoupilo do zápasu s chutí a již od úvodních minut ostřelovalo branku domácího Chlístova. Několik pokusů Martina Pařízka, Vojty Duška, Honzy Horeckého či Tomáše Kyzlinka však nenašlo svůj cíl. Na druhé straně vypálil ve dvacáté minutě jedovatě Pavel Špaček, jenže v bráně se excelentním zákrokem blýskl Mirek Novák. Po dvaceti pěti minutách hry dostal od Matouše Neubauera nabito Tomáš Kyzlink a zpoza vápna mířil přesně ke vzdálenější tyči - 0:1. O čtyři minuty později se do skákavého míče opřel za vápnem Vojta Dušek a nádhernou ranou z voleje přerazil pavoukům v šibenici všechny nohy - 0:2. Pětiminutovce, jenž rozhodla zápas, dal punc Honza Horecký. Filip Nguyen vybojoval míč, předal ho zkušenějšímu Vojtovi Duškovi, který ve vápně Honzu našel přesně a ten na skákavém terénu místo zpracování střílel šťastně na přední tyč - 0:3. Do poločasu ještě pár šancí přišlo, ale skóre se již na světelné tabuli nezměnilo.

Druhá půle postrádala větší tempo, ale nakonec přinesla i zajímavé momenty. Domácí Chlístov hrozil pouze aktivním Pavlem Špačkem, ale spíše sporadicky a bez většího efektu. To na druhé straně bylo na našich hráčích vidět mírně uspokojení s výsledkem a ačkoliv bylo naše áčko prakticky neustále na míči, velké šance nepřicházely. Výjimkou byla 55. minuta kdy Filip Nguyen vyhrál hlavičkový souboj s domácím stoperem, prodloužil míč za obranu na Tomáše Kyzlinka ale ten levačkou mířil mimo tři tyče. Vzrušení přinesla také 67. minuta hry. Tomáš Kyzlink si postrčil ve vápně míč kolem Jakuba Uhlíře a po vzájemném souboji upadl. Sudí Aleš Kolařík neváhal a pískala se penalta. Míč si na penaltový puntík po krátké diskuzi s rozhodčím postavil sám faulovaný Tomáš Kyzlink a poslal míč dle předchozí vzájemné domluvy s hlavním arbitrem, úmyslně a v rámci fair play, mimo branku. Na druhé straně ještě vytáhl výborný zákrok Mirek Novák, který na zadní tyči reflexivně vychytal Jakuba Pokorného. Poslední úpravu skóre zařídil Honza Čech, když si z levé strany navedl míč na střed a s přispěním teče domácího hráče překonal střelou z dvaceti metrů Martina Hagaru - 0:4.

Tomáš Kyzlink: "Poprvé jsme na jaře nezaspali úvod a chtěli od první minuty vyhrát. Důležitým zákrokem nás podržel Mirek Novák a potom už se hrálo prakticky celý zápas podle našich not. Během pěti minut nám tam spadly tři góly a od té doby jsme hráli co jsme potřebovali. Ačkoliv jsme mohli vyhrát i větším rozdílem, tak jsme s výsledkem spokojeni."

SK MB "B" - Kouty "B"    7:5 (4:1)

Sestava: Dvořák - Povolný (56. J. Benda), Stehlík, Michal, Buďa, Nedvědický, Škoda, Kabashaj (81. Jenerál), Kyzlink, Mateo Premar, P. Benda

Branky: 9. Kyzlink Tomáš, 20. Kyzlink Tomáš, 33. Kyzlink Tomáš, 38. Kyzlink Tomáš, 66. Benda Jan, 68. Michal Tomáš, 76. Kyzlink Tomáš - 32. Růžička Michael, 67. Šipoš Patrik, 75. Navrátil Vít, 80. Navrátil Vít, 88. Navrátil Vít

Hned tucet branek nabídlo domácí utkání benfiky. Ta se do první šance dostala proti rezervě Kout již ve čtvrté minutě. Ondra Nedvědický našel centrem přesně na nohu Tomáše Kyzlinka, ale ten mířil z voleje nad. V 8. minutě vybízel Astrit Kabashaj na zadní tyči ke skórování Petra Bendu, ale tomu scházely centrimetry. O minutu později už se naše rezerva přeci jenom dočkala. Mirek Buďa našel ve vápně volného Tomáše Kyzlinka a ten propálil první poločas chytajícího Víta Navrátila. Odpověď hostů mohla přijít ve 12. minutě. Michaela Růžička však v samostatném úniku výtečně vychytal Ondra Dvořák. Po dvaceti minutách hry se skóre měnilo podruhé. Astrit Kabashaj si po hezkém pasu za obranu pohrál s dvojicí obránců, míč na vápně přiťukl Tomáši Kyzlinkovi a ten míč uklidil na přední tyč - 2:0. Ve dvacáté osmé minutě nachystal Tomáš Kyzlink míč Tomáši Michalovi, ale ten pálil z hranice vápně volejem nad. O tři minuty později měl Tomáš Michal na hlavě tutovku, když mu přistál míč na čele po rohu Matea Premara. Tomáš si na svoji chvíli však musel ještě poločas počkat, neboť mířil z malého vápna vedle. O minutu později se připomněli hosté z Kout. Chybu v domácí obraně dokonale využil Michael Růžička, jenž efektivně i efektně přeloboval Ondru Dvořáka - 2:1. Hosté se však neradovali dlouho. Hned minutu na to totiž propadl míč k Tomáši Kyzlinkovi a ten ho hlavou uklidil do protipohybu brankáře a zkompletoval hattrick - 3:1. Ve 36. minutě se ke své oblíbené disciplíně dostal Mirek Buďa. Jeho dalekonosná střela však letěla nad branku. O dvě minuty na to měl Mirek šanci vystřelit znovu, ale ještě našel uličkou Tomáše Kyzlinka a ten pálil přesně po víko - 4:1. Čtyři minuty před koncem řádné hrací doby prvního poločasu střílel Patrik Šipoš. Jeho dělovka však Ondru Dvořáka pouze hezky protáhla.

Druhý poločas pokračovala kanonáda. V 53. minutě hry pálil těsně vedle P. Benda, dalších deset minut na to překopl branku v tutovce Tomáš Kyzlink. První gól druhé půle přišel v 66. minutě, kdy se z druhé vlny rozběhl Honza Benda, toho vybídl ke skórování Zdeněk Škoda a Honza zakončením na zadní tyč překonal hostujícího brankáře. Hned minutu na to však po dalším nedorozumění v domácí obraně snížil Patrik Šipoš - 5:2. Hosté se však opět radovali pouze minutu. V 68. minutě totiž přišel čas ostříleného Tomáše Michala, který stejně jako Honza Benda mířil přesně na zadní tyč - 6:2. V 75. minutě dostal za obranu v první půli chytající, a v druhé půli hrající v poli, Vít Navrátil, který opět přeloboval vyběhnuvšího Ondry Dvořáka - 6:3. Jak už trošku bylo v tomto zápase zvykem, hned minutu na to skórovala naše benfika. Honza Benda našel ve vápně Tomáše Kyzlinka a ten podél brankáře opět skóre navýšil - 7:3. V 80. minutě diváci stále neměli branek dost a tak se prosadili hosté. Vít Navrátil opět využil chyby v domácí obraně a opět přeloboval našeho brankáře - 7:4. V 83. minutě utekl hostující obraně Tomáš Kyzlink a přihrál před prázdnou branku střídajícímu Lukáši Jenerálovi. Ten se ovšem šance zalekl. Poslední tečka v podobě gólu patřila hostům. Vít Navrátil dostal dostatek prostoru a dokonal hattrick - 7:5. V 90. minutě ještě viděl červenou kartu po druhé žluté Ondra Nedvědický, ale to bylo již všechno.

SK MB dorost - Nové Syrovice    3:0 (0:0)

Sestava: Rumíšek - T. Nguyen, Kodajek, O. Haza, F. Haza, Ledecký, Řepa, Liška, F. Nguyen, Fedra, Frič

Branky: 58. Řepa Marek, 62. Řepa Marek, 80. Ledecký Roman